SIVA FİLESİ

 

Kullandığımız güvenlik filesi ürünleri TSE Belgeli olup, 10 yıllık deneyimle kurulmaktadır

 

SIVA FİLESİ NE İŞE YARAR?

 

Sıva filesi ısı yalıtımı için yapılan mantolamalar da üzerine uygulanan malzemenin sağlam şekilde uygulandığı alana tutunup ilerde oluşabilecek çatıların ve ya dökülmenin önlenmesi amacı ile kullanılan bir üründür. Sıva filesi iplik haline getirilen cam elyaf liflerinin tutkal ile bağlanıp file şeklinde örülmesiyle üretilmektedir.

Farklı renklerde üretimi sağlanan fileler için renk çok önem arz etmemektedir. Bu ürünün taklidi olarak PVC de kullanılmaktadır. Fakat PVC ile üretilen sıva fileleri yapılan mantolama için uygun değildir. Size en uygun çözümü sunmak için Ankara Güvenlik File ekibi yanınızda olacaktır.

 

SIVA FİLESİ NEDEN ÖNEMLİ?

 

İlerleyen zamanlarda çatlakların oluşmasına ve dökülmelere sebep olabilir. Bu sebeple sıvayı taşıyabilecek ve sıva malzemesinden en az zararı alabilecek malzeme olan cam elyafı kullanılması önemlidir. Sıva fileleri 40 gramdan 500 grama kadar değişen ağırlıklarda çeşitli gözenek büyüklüklerinde bulunur. Türkiye’de genel olarak 75 gram ve160 gram fileler yoğunlukla tercih edilmektedir.

Son dönemde yasalaşan bina dış cephe yenileme ve mantolama işlemlerinin yenilenmesi çalışmasında en ihtiyaç duyulan ve temel malzemelerinden olan sıva filesi üretimini sağlamaktayız.

Firma olarak ihtiyacınız ve projelerinizin gereksinimi kadar sınırsız metraj olarak size özel imal etmekteyiz. Sıva filesi kurulumu için telefon numaramızdan bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Image

Sıva Filesi İhtiyacınız mı Var?

 

Sıva filesi Bina duvarlarının yüzeylerini daha görsel, düzgün, pürüssüz ve özgün olması için alçı uygulamaları yapılmaktadır. Sıva filesi bu uygulamalarda donatı elemanı olarak genellikle beyaz renkli 75 gram 4 x 4 veya 5 x 5 gözenek ağırlığında sıva fileleri kullanılmaktadır. Sıva fileleri ağırlıklı olarak ısı yalıtımında mantolama ürünü ve Sıva donatı elemanı olarak kullanılırlar. Sıva fileleri çeşitli kullanım amaçları doğrultusunda boy ve gözenek aralıkları bulunmaktadır. 10 yılı aşkın, senelerin vermiş olduğu bilgi, tecrübe ve uzman kadromuz ile siz değerli müşterilerimize en iyi hizmet ve en kaliteli işçilik sunmanın gururunu yaşıyoruz. Sıva Filesi kurulum hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen 0535 632 46 49 telefon numaramızdan bize ulaşınız. Uzman ekibimiz Sıva Filesi fiyatları ve kurulumu hakkında size hızlıca fiyat verecektir.