İNŞAAT GÜVENLİK FİLESİ

 

Güvenlik filesi ağlarını, en kaliteli ürünler ile en sağlam bir şekilde kuruyoruz.

İNŞAAT GÜVENLİK FİLESİ NE İŞE YARIYOR?

 

İnşaat güvenlik filesi yüksekte çalışan işçilerin olası bir düşme kazasıyla oluşabilecek can kayıplarını önlemek üzere kurulmaktadır. Özellikle inşaat alanlarında asansör, galeri, şaft ve merdiven boşlukları, dış cephe ağır yaralı ve ölümlü kazaların oluşması açısından büyük risk taşımaktadır. Ankara Güvenlik File ekibi olarak bu alanlara çektiğimiz güvenlik filesiyle, oluşabilecek ölümlü iş kazalarının önüne geçeriz. İnşaat güvenlik filesi fiyatı ve kullanım rahatlığı bakımından uygun ve kullanışlı bir güvenlik önlemidir.

İnşaat güvenlik filesi çeşitleriyle, konvansiyonel sistem ve kaset sistem olarak kurulum yapıyoruz.

KONVANSİYONEL SİSTEM İNŞAAT GÜVENLİK FİLESİ

konvansiyonel sistem güvenlik filesi kurulumu

Konvansiyonel Sistem Güvenlik Filesi Kurulum Hizmeti

 

Konvansiyonel sistem, uygulanabilirlik açısından en çok tercih edilen sistemdir. Şantiyelerde ki girinti çıkıntılara uyumluluğu, köşe dönüşlerinin kolaylığı, kurulumu ve deplase(aktarma) işlemlerini rahat uygulaması bunların başlıca sebebidir. Konvansiyonel sistemde öncelikli olarak el örgüsü inşaat güvenlik filesi tercih edilmelidir. Eğer tercih edilmeyecekse makine örgüsü güvenlik filesi overlok veya halatla güçlendirilerek kullanılmalıdır. T tipi denilen güvenlik ağı sistemi uygulanmaktadır.

KASET SİSTEM İNŞAAT GÜVENLİK FİLESİ

kaset sistem güvenlik filesi kurulumu 1

Kaset Sistem Güvenlik Filesi Kurulumu

 

Bu kurulum sisteminde kule vinç veya mobil vinç gerekmektedir. Kurulumu ve deplase işlemleri açısından daha fazla işçilik gerektirir. Çelik karkas içermekte ve uygulanmaktadır. Çelik karkasın güven vermesi ve çok uzun bir müddet defermasyona karşı sağlam ve dayanıklı olması sebebiyle genellikle büyük şantiyelerin tercihidir. Bu sistemi kurulumunda T tipi denilen güvenlik ağı sistemi uygulanmaktadır.

GÜVENLİK AĞI TİPLERİ

Güvenlik ağı tipleri, fiziksel özelliklerine göre S tipi, T tipi, U tipi ve V tipi olmak üzere dört çeşittir.

u tipi güvenlik ağı

U Tipi: Yatay kullanım için konsollara bağlanan güvenlik ağı

s tipi güvenlik ağı

S Tipi: Kenar ipi olan güvenlik ağı

v tipi güvenlik ağıV Tipi: Bir sehpa tipi desteğe bağlanan kenar ipi olan güvenlik ağı

t tipi güvenlik ağı

T Tipi: Düşey kullanım için destek yapısına bağlanan güvenlik ağı

GÜVENLİK AĞI ÇEŞİTLERİ

Örülme şekli olarak makine örgüsü ve el örgüsü olmak üzere güvenlik ağları nın 2 çeşidi vardır. Aralarındaki en önemli fark dayanıklılık hususudur. 

EL ÖRGÜSÜ GÜVENLİK FİLESİ

Güvenlik filesi ürünlerini, kalite standartları ve yönetmeliğe uygun olarak kuruyoruz.

EL ÖRGÜSÜ FİLE ÖZELLİKLERİ

El örgüsü güvenlik filesi, ni makine örgüsü fileye göre kıyaslayınca dört katı daha fazla dayanıklılık göstermektedir. El örgüsü güvenlik filesinin düğümlü olması ve etrafının düğümlü halatlar ile destekleniyor olması dayanıklılığının artmasına sebep olmaktadır.

Image

“Sahada 10 yıllık bir deneyim ile yönetmeliğe uygun bir biçimde en kaliteli ve en hesaplı güvenlik filesi kurulumu gerçekleştiriyoruz”

MAKİNE ÖRGÜSÜ GÜVENLİK FİLESİ

Güvenlik filesi ürünlerini, kalite standartları ve yönetmeliğe uygun olarak kuruyoruz.

MAKİNE ÖRGÜSÜ FİLE ÖZELLİKLERİ

Makine örgüsü file, elyaf içerisinden geçtiği için ve düğümsüz olması darbeye karşı sağlamlığı açısından düğüm bazında yarı yarıya düşmektedir. 

Image

İnşaat Güvenlik Filesi İhtiyacınız mı Var?

Güvenlik Filesi, Yüksek binaların, iş yerlerinin, inşaatların güvenlik problemleri oluşturabilecek durumların önüne geçilmesi amacıyla üretilmekte olup ANKARA GÜVENLİK FİLE firmamız tarafından ihtiyacınız doğrultusunda kurulumu yapılmaktadır. Güvenlik Fileleri genellikle inşaat alanlarında kullanıldığı bilinsede ayrıca bunun dışında güvenlik fileleri evinizin balkonunda, apartman dairenizin boşluklarında, merdiven boşluklarında, şaft boşlukları ve asansör boşluklarında oluşabilecek güvenlik tehditlerine karşı kurulumu yapılmaktadır. Güvenlik Ağları yüksek dayanıklı iplerden imal edildiği için uzun yıllar sizi güvende tutacaktır.  10 yılı aşkın, senelerin vermiş olduğu bilgi, tecrübe ve uzman kadromuz ile siz değerli müşterilerimize en iyi hizmet ve en kaliteli işçilik sunmanın gururunu yaşıyoruz. Güvenlik Filesi kurulum hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen 0535 632 46 49 telefon numaramızdan bize ulaşınız. Uzman ekibimiz Güvenlik Ağları fiyatları ve kurulumu hakkında size hızlıca fiyat verecektir.