DIŞ CEPHE FİLESİ İNŞAAT GÜVENLİK FİLESİ

 

Güvenlik filesi kurulum hizmetimizi 10 yılı aşkın deneyimli ekibimizle sağlıyoruz.

DIŞ CEPHE İNŞAAT GÜVENLİK FİLESİ NE İŞE YARAR?

İnşaat güvenlik filesi olarak da isimlendirilen bu file genellikle dış cephede çalışan kalıpçı, demirci gibi işçiler için kurulmaktadır. İnşaat dışına sarkarak çalışan işçilerin düşme olasılığı göz önünde bulundurularak olası yaşanacak büyük bir tehlikeyi önlemek için kurulumu büyük önem taşımaktadır.

Bu güvenlik filesi kaset sistem ve konvansiyonel sistem olarak isimlendirilen uygulama biçimleriyle kurulmaktadır.

İNŞAAT GÜVENLİK FİLESİNDE KONVANSİYONEL SİSTEM

konvansiyonel sistem güvenlik filesi kurulumu

Konvansiyonel Sistem Güvenlik Filesi Kurulumu

 

Konvansiyonel sistem güvenlik fileleri, uygulanabilirlik bakımından en çok tercih edilen sistemdir. Şantiyelerdeki girinti çıkıntılara uyumluluğu, köşe dönüşlerinin kolaylığı, kurulumu ve deplase(aktarma) işlemlerini rahat uygulaması bunların başlıca sebebidir. Konvansiyonel sistemde öncelikli olarak el örgüsü inşaat güvenlik filesi tercih edilmelidir. Eğer tercih edilmeyecekse makine örgüsü güvenlik filesi overlok veya halatla güçlendirilerek kullanılmalıdır. T tipi denilen güvenlik ağı sistemi uygulanmaktadır. Deneyimli kadromuz ile ihtiyacınız olan güvenlik sistemini bizi arayarak 0535 632 46 49 öğrenebilirsiniz. 

KASET SİSTEM İNŞAAT GÜVENLİK FİLESİ

kaset sistem güvenlik filesi kurulumu 1

Kaset Sistem Güvenlik Filesi Kurulumu

 

Bu sistemde kule vinç veya mobil vinç gereklidir. Kurulumu ve deplase işlemleri daha fazla işçilik gerektirir. Çelik karkas içermesinden uygulanmasından kaynaklı maliyeti konvansiyonel sisteme göre daha fazladır.

GÜVENLİK AĞI TİPLERİ

Güvenlik ağı, sistemleri fiziksel özelliklerine göre S tipi, T tipi, U tipi ve V tipi olmak üzere dört çeşitolup Şekil 3.11 de görüldüğü gibidir.

u tipi güvenlik ağı

U Tipi: Yatay kullanım için konsollara bağlanan güvenlik ağı

s tipi güvenlik ağı

S Tipi: Kenar ipi olan güvenlik ağı

v tipi güvenlik ağıV Tipi: Bir sehpa tipi desteğe bağlanan kenar ipi olan güvenlik ağı

t tipi güvenlik ağıT Tipi: Düşey kullanım için destek yapısına bağlanan güvenlik ağı

GÜVENLİK AĞI ÇEŞİTLERİ

Örülme şekli olarak makine örgüsü ve el örgüsü olmak üzere güvenlik ağları nın 2 çeşidi vardır. Aralarındaki en önemli fark dayanıklılık hususudur. 

 

EL ÖRGÜSÜ GÜVENLİK FİLESİ

Güvenlik filesi ürünlerini, kalite standartları ve yönetmeliğe uygun olarak kuruyoruz.

EL ÖRGÜSÜ FİLE ÖZELLİKLERİ

El örgüsü güvenlik filesi, ni makine örgüsü fileye göre kıyaslayınca dört katı daha fazla dayanıklılık göstermektedir. El örgüsü güvenlik filesinin düğümlü olması ve etrafının düğümlü halatlar ile destekleniyor olması dayanıklılığının artmasına sebep olmaktadır.

Image

“Sahada 10 yıllık bir deneyim ile yönetmeliğe uygun bir biçimde en kaliteli ve en hesaplı güvenlik filesi kurulumu gerçekleştiriyoruz”

MAKİNE ÖRGÜSÜ GÜVENLİK FİLESİ

Güvenlik filesi ürünlerini, kalite standartları ve yönetmeliğe uygun olarak kuruyoruz.

MAKİNE ÖRGÜSÜ FİLE ÖZELLİKLERİ

Makine örgüsü file, elyaf içerisinden geçtiği için ve düğümsüz olması darbeye karşı sağlamlığı açısından düğüm bazında yarı yarıya düşmektedir. 

Image

Dış Cephe Filesi İhtiyacınız mı Var?

Güvenlik Filesi, Yüksek binaların, iş yerlerinin, inşaatların güvenlik problemleri oluşturabilecek durumların önüne geçilmesi amacıyla üretilmekte olup ANKARA GÜVENLİK FİLE firmamız tarafından ihtiyacınız doğrultusunda kurulumu yapılmaktadır. Güvenlik Fileleri genellikle inşaat alanlarında kullanıldığı bilinsede ayrıca bunun dışında güvenlik fileleri evinizin balkonunda, apartman dairenizin boşluklarında, merdiven boşluklarında, şaft boşlukları ve asansör boşluklarında oluşabilecek güvenlik tehditlerine karşı kurulumu yapılmaktadır. Güvenlik Ağları yüksek dayanıklı iplerden imal edildiği için uzun yıllar sizi güvende tutacaktır.  10 yılı aşkın, senelerin vermiş olduğu bilgi, tecrübe ve uzman kadromuz ile siz değerli müşterilerimize en iyi hizmet ve en kaliteli işçilik sunmanın gururunu yaşıyoruz. Güvenlik Filesi kurulum hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen 0535 632 46 49 telefon numaramızdan bize ulaşınız. Uzman ekibimiz Güvenlik Ağları fiyatları ve kurulumu hakkında size hızlıca fiyat verecektir.